Cep Telefonu Kullananlar Dikkat! Arama ve Mesaj Ücretleri Düşürüldü

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından alınan yeni kararlar açıklandı. Bu kapsamda mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesinin belirlendiği duyuruldu. Peki ücretler ne kadar olacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

EKONOMİ 29.09.2018, 11:45
Cep Telefonu Kullananlar Dikkat! Arama ve Mesaj Ücretleri Düşürüldü

Kamupersoneli.net olarak cep telefonu arama ve mesaj ücret tarifleri hakkında yapılan düzenlemelerin detaylarını paylaşıyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından dakikası 90 kuruş olarak ücretlendirilen cep telefonu aram ücretlerinin 56, 7 kuruşa düşürüldüğü açıklandı.

Ayrıca kısa mesaj ücreti ise 90 kuruştan 40, 75 kuruşa indirildi. Söz konusu tarife 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, tarafından mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi belirlendi ve kamuoyu ile paylaşıldı.

90 kuruş olarak ifade edilen cep telefonu arama ücretinin 1 Ocak 2019'dan itibaren 56, 7 kuruşa düşürüldüğü belirtildi.

Ayrıca daha önce 90 kuruş olarak bilinen 1 kısa mesajın ücretinin ise 40, 75 kuruş olduğu duyuruldu.

AÇMA KAPAMA ÜCRETİ YENİLENDİ

BTK tarafından alınan kararlar kapsamında yoğun şikâyet altında kalan "açma kapama" ücretlerinin sınırlandığı bildirildi.

Karar gereğince bir takvim yılındaki ilk işlemin ücretsiz olduğu açma kapama için operatörler tarafından mevcut durumda 29,90 lira alınırken, 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girecek yeni uygulamayla bu rakam yüzde 20 düşürülmüş oldu.

Ayrıca uygulama kapsamında, “açma kapama” için işlem başına en çok 25 lira ücret alınacağı ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Gıyasettin 1 yıl önce
Çok doğru karar tebrik ederim