Ceylan İnşaat Konkordato İlan Etti!

Fikirtepe ve Kartal'da projeler gerçekleştiren Ceylan İnşaat'ın, konkordato talebinde bulunduğu ifade edildi. Mahkeme malvarlıklarının muhafazası için geçici komiser heyeti atarken, ilk duruşma 1 Kasım 2018'de yapılacağı bildirildi.

EKONOMİ 01.10.2018, 12:20 Kerim Solak
Ceylan İnşaat Konkordato İlan Etti!

Son dönem içerisinde inşaat sektöründe konkordato talepleri peş, peşe gelirken mali yapısal sorunlar nedeniyle bu kapsamda artış yaşandı.

Borç krizinde bulunarak yapılandırma talebinde bulunan şirketler arasında şimdi de Ceylan İnşaat girmiş oldu.

“Zer” markasıyla İstanbul’un farklı bölgelerinde konut üretiminde bulunan ve en son olarak Fikirtepe’deki projesinde finansal zorluklar nedeniyle KİPTAŞ ve İLBANK’ı ortak alan Ceylan İnşaat’ın Ağustos ayında Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden konkordato talebinde bulunduğu açıklandı.

Diğer yandan Ceylan İnşaat Eğitim Kurumları Turizm Ticaret ve Sanayi Limited’in başvurusunu değerlendirmeye alınan şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verildiği ifade edildi.

Ayrıca verilen kararla beraber şirket faaliyetlerinin denetimi için de Prof. Dr. Murat Atalı, Türkan Özdemir ve Ayşe Rüya Özturan’ı konkordato komiseri olarak atamasının yapıldığı bildirildi.

Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön incelemelerinin ve ilk tahkikat duruşmasının ise 1 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)