CHP'li Böke'den Bakan Albayrak'ın McKinsey Anlaşmasına IMF Benzetmesi

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Maliye Bakanlığı'nın ABD'li bir şirketle çalışmaya başlanacağını açıklamasının ardından konuya dair eleştirilerde bulundu. Bu konuda Maliye Bakanlığı tarafından alınan kararı eleştiren Selin Sayek Böke'nin açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 28.09.2018, 20:37
CHP'li Böke'den Bakan Albayrak'ın McKinsey Anlaşmasına IMF Benzetmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak gün içinde yapmış olduğu bir açıklama ile ABD'li McKinsey şirketiyle anlaşma yapıldığını açıkladı. 

Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta yapmış olduğu açıklamalarında Bakan Albayrak, Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek, ifadelerini kullanmıştı. 

CHP'DEN HÜKÜMETE MCKİNSEY ELEŞTİRİSİ

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  tarafından açıklanan bu kararı eleştirdi. 

Selin Sayek Böke açıklamalarında alınan bu kararla başkanlık sisteminin 3 ayda çöktüğünü ifade ederken yapmış olduğu IMF benzetmesi dikkat çekti. İşte CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin hükümeti eleştirdiği o açıklamalar,

SELİN SAYEK BÖKE'DEN IMF BENZETMESİ

“1- Başkanlık sisteminin daha 3 ay içinde çöktüğünün göstergesi.

2- IMF ismi geçmeden bir IMF programı yapmanın yan yolunu bulmak.

3- Devlete ait en gizli bilgilerin bir ABD'li şirkete teslim edilmesi.

4- Türkiye'de ‘devlet yönetiminin şirketleşmesinde’ bir üst noktaya geçiş.

5- Devleti yönetmek için dünya yüküyle ve ‘dolar’la ABD'li bir şirkete para ödenmesi.

Oysa, yerle bir ettikleri güven böyle parayla satın alınmaz! Daha önce başardık, yine yapabiliriz. Duyun-u Umumiye'yi, ekonomiyi halkın yapacak adımları atacak bir siyasetle aşabiliriz, aşmalıyız.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)