Çiftçiler Dikkat! Nohut Alımında 4 Bin 40 TL Ödeme Yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru içerisinde Bakan Fakıbaba nohut alımlarıyla alakalı olarak yazılı açıklama paylaştı ve çiftçilerin eline tohum desteği kapsamında nohut alımlarıyla beraber 4040 TL geçeceğini ifade etti. İşte detaylar.

Çiftçiler Dikkat! Nohut Alımında 4 Bin 40 TL Ödeme Yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından nohut alımlarıyla alakalı duyuru yayımlandı.

Söz konusu yayımlanan duyuru içerisinde ise; Bakan Fakıbaba nohut alımlarıyla alakalı olarak yazılı açıklama paylaştı ve çiftçilerin eline tohum desteği kapsamında nohut alımlarıyla beraber 4040 TL geçeceğini belirtti.

Gıda Bakanlığının Resmi web adresinde ise konuyla alakalı olarak;

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, nohut alımlarıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Ülkemiz bakliyat üretiminde önemli bir yeri olan nohut üretiminin bu sene geçen seneye oranla % 17 artarak 550 bin ton olacağı tahmin ediliyor.

Üretimdeki artıştan kaynaklı ortaya çıkacak piyasa fiyatlarındaki düşüşün üreticilerimizi mağdur etmemesi için Hükümet olarak TMO'nun nohut alımı yapmasına karar verdik.

Piyasa düzenleyici kurumumuz olan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü bu kapsamda 2 Temmuz 2018 Pazartesi gününden itibaren nohut alımına başlayacak.

2018 yılı için nohut alım fiyatını ton başına 3.250 TL olarak belirledik. Alım fiyatına ilaveten ton başına prim, mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği olarak verilen toplam 792 TL ile birlikte nohut üreticimizin eline ton başına 4.040 TL geçecek.

Üreticilerimiz, Çifti Kayıt Sisteminde kayıtlı olan tüm ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satabilecekler. Ürün bedelleri 10 gün içerisinde üretici hesaplarına aktarılacak.

Üreticilerimiz, her zaman Hükümetimizin ve Bakanlığımızın baş tacı olmuştur. Bugüne kadar üreticilerimize sağladığımız destekleri, önümüzdeki yeni dönemde geliştirerek ve artırarak vermeye devam edeceğiz. 

TMO tarafından yapılacak olan 2018 yılı nohut alımlarının ülkemize ve tüm nohut üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim." ifadeleri yer aldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 11:00
YORUM EKLE