ÇSGB İle TEB Arasında Protokol İmzalandı: Aylık 2409 TL Maaşla 2 Bin Personel Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile 2 bin adet yardımcı eczacı istihdam edileceği ifade edildi. Alınacak olan yardımcı eczacılara aylık 2409 TL maaş verilecek. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

ÇSGB İle TEB Arasında Protokol İmzalandı: Aylık 2409 TL Maaşla 2 Bin Personel Alımı Yapılacak

Hükümet tarafından çalışma hayatında istihdam seferberliği başlatılmıştı. Bu seferberlik sağlık alanında da etkisini gösteriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile 2018 yılının Eylül ayına kadar 2 bin yardımcı eczacı alımı yapılacak. 

2409 TL MAAŞLA 2 BİN PERSONEL ALINACAK

Bu düzenleme kanunla belirtildi. Bu düzenlemeye göre alınacak olan yardımcı eczacılara asgari ücretin bir buçuk katı yanı 2409 TL maaş verilecek. Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak bu uygulama hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

TEB BAŞKANI ÇOLAK AÇIKLAMA YAPTI

TEB Başkanı Çolak konu ile ilgili açıklamalarında yardımcı eczacıların alacağı maaşın kanunla belirlendiğini belirtti ve düzenlemenin mesleki gelişime katkı sağlayacağını, istihdamı teşvik edeceğini ifade etti. Ayrıca Türk Eczacıları Birliği Çolak açıklamalarının devamında uygulamanın eczacılık kalitesini arttıracağını, halk sağlığını koruyacağını ve vatandaşın daha iyi hizmet alması konusunda da yardımcı olacağını belirtti. 

YARCIMCI ECZACI NE DEMEK?

Konu ile ilgili olarak Sabah Gazetesinin haberine göre 2018 yılından itibaren kanun ile eczacılık fakültesinden mezun olacaklara 1 yıl süreyle yardımcı eczacılık yapma şartı getirildi. Bu kanunda yardımcı eczacı şöyle tanımlanıyor:

"2013 ve daha sonraki yıllarda eczacılık fakültesinde okumaya hak kazanmış olup mezun olduktan sonra serbest eczane açmak veya serbest eczanelerde mesul müdür olarak çalışmak için en az bir yıl müddetle hizmet sözleşmesine bağlı olarak mesul müdür eczacı ile birlikte serbest eczanelerde veya hastane eczanelerinde çalışan eczacı"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yanlız Kurt
Yanlız Kurt - 1 yıl Önce

Jülide hanım şartsız koşulsuz lakinsiz çalışan herkes kadro alacak dediniz.Ama primi yaşı dolanı zorla genç yaşta emekli ediyorsunuz. Bumu sizin adaletiniz size hakkımızı helal etmiyoruz. Sizleri Allaha havale ediyoruz Allah sorsun

Emin
Emin - 1 yıl Önce

Evet geçici personeli kapı dışarı ettiniz bu mu adalet hak ve kalkınma anlayışınız

Ankara
Ankara - 1 yıl Önce

Hak var lütfen araştırın bu mağduriyt giderilsin

Taseron
Taseron - 1 yıl Önce

Kadro verdik dediniz sirkete verilen parayi cebe attiniz. Ha öyle ha böyle dediniz çalisani sizde korumadiniz yazik ha sirket ha siz ne fark ettinuz şimdi...ÇSG BAKANLUGI