Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Askerlik Açıklaması! 'MSB Uygun Bulursa Önünü Açarız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında bedelli askerlik konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik için seçim sonrasını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı'nın uygun görmesi halinde yasanın önünü açarız açıklamalarında bulundu.

EKONOMİ 02.06.2018, 01:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Askerlik Açıklaması! 'MSB Uygun Bulursa Önünü Açarız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında NTV-Star TV canlı yayınında, Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında bedelli askerlik konusuna da değindi. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaların ardından tekrar gündeme gelen bedelli askerlik konusu hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonrasını işaret etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik yasasına dair,  konunun seçim sonrası Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile konuşabileceğini ve bu kurumların gerekli görmesi halinde ise karşı çıkmayacaklarını söyledi.

Program sunucusu Nazlı Çelik'in sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)