Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizde Kriz Mriz Yok !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi hakkında yaptığı açıklamalarında döviz kurunda yaşanan hareketlilik hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Türkiye'de krizin olmadığını ifade etti.

EKONOMİ 19.09.2018, 13:51 19.09.2018, 14:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizde Kriz Mriz Yok !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ankara'da çeşitli açıklamalarda bulundu. Gaziler gününe ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarının bir kısmınıda da hareketli döviz kuruna ayırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında "1000 yıldır milletimizin bekası, vatanımızın bütünlüğü için bu toprakları teriyle, kanıyla ıslatmış tüm ecdadı yad ediyorum" ifadelerine yer vererek bu milletin topyekun gazi bir millet olduğunu bu topraklarda şehitlerimizin, gazilerimizin kanı olduğunu vurguladı.

BİZDE KRİZ YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döviz kuru hakkındaki açıklamalarında ise "Kriz, mriz sakın inanmayın. Bizde kriz, mriz yok. Bunlar manipülasyondur. Güçlenerek geleceğe yürüyoruz. Öyle AVM'lerde şurada burada manipülasyon yapanlara aldanmayın. Bu ülkede Dolar ile Euro ile kira mira yok. Bundan sonra Türk Lirası geçer. Aksi takdirde bunun bedelini öderler. Burası Türkiye, ABD değil. Burada Türk Lirası'nın hükmü vardır. Türk Lirası ile mağazanı kiraya verirsin alışverişini yaparsın." ifadelerine yer verdi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (5)
Metin 12 ay önce
Sizde yok da bizde var reis
Bulut 12 ay önce
Reis sizde market alışverişini kim yapıyor?
Sen yapana bi sor.
Fakire bi sor bakalım kriz var mı yok mu :D

Reissss yeme bizi :D
Rr 12 ay önce
Reis kriz var hem de çok büyük herşey ateş pahası yakında iflas bayrağını çekeriz kuvvetle muhtemel
Adem çetinkaya 12 ay önce
Bir deftere 8.50 tl 12 defter alsan kactl yapiyor. 22.oo tlye aldigimiz sivi yağ. .(en ucuzu) 32.oo tl olmuş. Herşeye % 50-60 zam gelmiş. Halen kriz yok diyorsunuz. Engellesenize bu zamlari. Tabi 40 bin lira maasim olsa bende krizden etkilenmem.
Alican 12 ay önce
Kriz mriz yok demek nedir ya ?
Millet acından oluyo kriz yokmus kac para maas aliyorsunuz siz biz 1600tl ile kirada gecinmeye calisiyoruz da ? Oyuzden soruyorum !
Allah büyük hemde çok. Aziz Allah