Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan IMF Borç Açıklaması!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarla beraber IMF hakkında çıkan borç değerlendirmelerine yönelik olarak ifadeler kullandı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan IMF Borç Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD, New York temaslarıyla alakalı olarak kendisine eşlik eden genel yayın yönetmelerinin sorularını yanıtladı.

Sabah gazetesinin habeirne göre Almanya ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun borç açıklamaları hakkında IMF borçlarıyla ilgili ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sorulan Kılıçdaroğlu'nun "Niye gidiyorlar, borç para için gidiyorlar, borç para dileniyorlar" sorusuna yönelik olarak yaptığı açıklamada;

"Bu biraz gülünç. Birleşmiş Milletler'de yapmış olduğumuz konuşma ortadadır.

Borç aldıysak bile nereden almışız önce onu söylesin. Bizlerin bu tür ziyaretlerde maksadı, yabancı yatırımları ülkemize çekmektir. Kaldı ki, biz görevi aldığımızda hatırlayanlar vardır Türkiye'nin IMF'ye 23, 5 milyar dolar borcu bulunuyordu.

Geçmişte CHP'nin de koalisyon olduğu dönemlerin borç yüküydü.

Bizlerin olduğu dönemde o borç sıfırlandı. Bizlerin IMF ile şu an herhangi bir işi olmadı ve olamaz da. Bizler şu anda ülkemizin durumunu zaten toparlamaya başlamış durumdayz.

Çok kısa bir süreçte bu sıkıntıyı atlatacağız. 2019'a daha çok ciddi ve çok daha farklı bir şekilde gireceğiz...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE