Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sanayicilere Uyarı 'Bankalara Saldırarak Döviz Almayın'

Trabzon'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'ye yönelik ekonomi kararlarını çok sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca sanayicilere yönelik döviz uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başlarını sizlere aktarıyoruz.

EKONOMİ 12.08.2018, 20:24 12.08.2018, 20:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sanayicilere Uyarı 'Bankalara Saldırarak Döviz Almayın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da Erdoğan Trabzon Valiliği tarafından organize edilen yemeğe katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde yine ekonomi konusu vardı. 

Bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında ekonomi savaşının kazanılacağı vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan sanayicilere de uyarılarda bulundu. 

ABD'YE SERT ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ABD'nin yaptırım kararlarını çok sert bir dille eleştirdi. Türk milletinin desteği oldukça hedeflere ulaşılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye kefen biçenlerin büyük bir hezimet yaşadığını söyledi. 

''Biz ulusal bir çerçeve içinde kalmış değiliz, uluslararası bir ışıltı söz konusu. Milletin desteği arkamızda olduğu sürece kimse bizi hedeflerimize ulaşmaktan alıkoyamaz. Sabreden kimse zafere ulaşır, sabrettik sonunda zafere ulaştık. Sevr'i hayata geçirmek için vatanımızı işgal etmek isteyenler Tuz Gölü'nde salamura olmaktan paçayı son anda kurtardılar. Son bir asırdır birçok defa bu millete kefen biçenlerin tamamı eninde sonunda büyük bir hezimet yaşadı. 10 bin kilometrede öteden bize emir vermeye çalışıyorlar. Bu milleti hiç tanımıyorlar.''

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SANAYİCİLERE UYARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca döviz kuruna yönelik sanayicilere uyarılarda bulundu. Bu konuda yapmış olduğu açıklamasında bankalara saldırarak döviz almayın diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

''Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar. Türkiye'nin notunu indirecekmiş. İndirsen ne yazar. Bu millet mandacılığı yüz yıl öncesi elinin tersiyle itmiş bir millet. Türkiye'yi tehdit etmek hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Erdoğan'dan sanayicilere uyarı: Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)