Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Talimat! Düzce'de Meydana Gelen Selden Etkilenen KOBİ'lere Destek Kredisi Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan Düzce'deki sel olayı hakkında yeni bir açıklama geldi. Selçuk açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Düzce'de selden etkilenen KOBİ'lere destek kredisi verileceğini duyurdu.

EKONOMİ 31.07.2019, 17:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Talimat! Düzce'de Meydana Gelen Selden Etkilenen KOBİ'lere Destek Kredisi Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamasnda Düzce'deki sel olayından etkilenen KOBİ'lere güzel haberi verdi.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiğini, Düzce'de selden etkilenen KOBİ'lere destek kredisi verileceğini paylaştı.

AYRICA BORÇLARDA ERTLENMİŞTİ

Ayrıca Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk butgün öğle saatlerinde yaptığı açıklamasında Düzce'deki selden etkilenen vatandaşlara ait 18 Temmuz öncesine ait borçların bir yıl süreyle erteleneceğini duyurmuştu.

Bakan Selçuk borç ertelenmesi hakkında açıklamasında;

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla daha önce de bakanlarımız ziyaret etti biliyorsunuz.

Ekiplerimizle kurtarma çalışmalarımızdan psikososyal destek ve sosyal yardımlara kadar hep beraber buradayız.

İlk yapılan hasar tespit çalışmaları neticesinde de 3 ilçeye bağlı 49 köyde, toplam 541 bina ve yapının sel ve heyelandan etkilendiği görüldü.

Hasar gören yerlerin en kısa sürede onarılması için gerek kamu, kurum, kuruluşlarımızla gerekse sivil toplum kuruluşlarımızla beraber gerekeni en iyi şekilde yapmaya devam etmekteyiz.

Bir yandan hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Biz de bir yandan sosyal yardım ve sosyal hizmetler konusunda Bakanlığımız personeliyle ihtiyaç analizi gerçekleştiriyor ve gereken yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz." dedi.

Yorumlar (1)
ciftci 2 ay önce
sayin cumhurbaşkanım çiftçileri borçtan kıvranıyor