Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 07.03.2017, 17:32 07.03.2017, 17:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması

Uzun süredir taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hakkında  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında taşeron işçilere kadro konusu bu sene çözülecek dedi. Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'da bir açıklama yapmıştı. 

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu açıklamasında "Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek" ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün katıldığı programda taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili olarak talimatların verildiğini bildirdi. Erdoğan, “Aynı şekilde işçiler ve taşeronlar konusunda sayın Başbakan’ın da ifade ettiği gibi talimatlar verildi. O süreci de yakından takip edeceğiz.” dedi. Daha önce Başbakan Binali Yıldırım'da taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları ise şöyle olmuştu;

BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI

“Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (55)
M A 2 yıl önce
Taşerona kadro yalan seçim üzeri oy alacağız diye emekçi işçileri kandırmayın taşeron kadro çoktan geçmişti çıksaydı bizler oyuna gelmeyeceğiz oy yok
15.senedir verecekler kadroyu 2 yıl önce
Çok beklersin
M A 2 yıl önce
Taşerona kadro yalan oldu emekçi işçi olarak başkanlıktan hayır diyoruz
Karacellat 2 yıl önce
Ben taşeronlara kadro verileceğini hiç zannetmiyorum gene aldatmaca peşindeler 2 senedir çözemediler şimdi mi çözecekler bu aldatmaca Lara son diyebilmek için 16 Nisan'da hayır diyecem
KURT 1 KASIM SEÇİM MAĞDURU 2 yıl önce
Bir Kasım seçim vaadlerinde seçim vaadı verilip seçime 1 hafta kala işimize son verildi 5 yıl emek verdik kadro denildi bize işimize son verildi ihalede 9 kişiyi bırakıp 2 kişi işten çikartildik peki bizde bu kadroyu hak etmiyormuyuz ? Lütfen sizden istediğimiz yetkilere bize yapılan bu haksizligi iletmenizdir. Nice taşaron işçiler seçim vaadinde işten çıkarıldı sadece emeymizi istiyoruz
Murat 2 yıl önce
Taşerona da kadro verin kpss yede. Birde taşerona da yaş uygulaması yapmayan devletimiz kpss ye neden yaş sınırı getiriyor bir açıklama yapın lütfen. Adaletse her kese yok seçim yatırımıysa bunada katlanıriz. Bundan sonra devlete inanıp kpss ye girmek yok. Gidip taşeron elini öpecez.
mehmet 2 yıl önce
taşeron firmada teknik eleman olarak çalışırken vatanı görevimiz için kurumun şirketle anlaşma gereği tazminatımızı almadan tüm haklarımız saklı kalmak kaydıyla istifa edip askere gittik şimdi ise askerlik görevimiz, kutsal görevimizi yaptık ama biz askere gidince kurum yerimize eleman almış biz işsiz kaldık bizler askere gitmekle hata mı ettik biz kutsal görevimizi yaptık bizim günahımız ne, bu yeni çıkacak olan yasadan bizler içinde Allah rızası için bir hak tanıyın bizimde ailelerimiz çocuklarımız bakmakla yükümlü olduklarımız ailelerimiz var.İş Kanunda "askerlik görevi için ayrılanları askerlik görev bitimi 2 ay içinde eski iş yerine dilekçeyle başvurması durumunda işe başlatılır" deniliyor, lütfen bizler için bir hak..lütfen sayın yetkililer bizimde sesimiz olurmusunuz..
Murat 2 yıl önce
Taşerona da yaş sınırı varmı. Yoksa çok ayıp. Kpss yi de kaldırın kpss taşeron olsun o daha sağlıklı. Devlet kurumsal olmayinca taşerona kadro verilir kpsslilerde bakar.Buda adalet olur.Ayıp ya gerçekten ayıp. Birde EYT LİLERE de bir çözüm bulun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın