Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomimizin tavana doğru pik yaptığını iddia etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomimizin tavana doğru pik yaptığını iddia etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesine tepki olarak "S&P açıklama yapıyor, Türkiye şu an ekonomide pik yapıyor, dibe değil tavana, onlar da kalkmışlar bizim puanımızı tekrar düşürme yoluna gidiyor. Sizin bu puanlamalarınızın kıymeti harbiyesi yok. Gerçek neyse o, bizim gerçeklerimiz çok daha farklı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ekonomi verilerine rağmen Türkiye ekonomisinin yukarı doğru pik yaptığını iddia etti. ‘’Cumhurbaşkanlığı sistemi başta olmak üzere, hayata geçirdiğimiz reformlarla, demokrasimizin üzerindeki tüm vesayet izlerini ortadan kaldırdık’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Yasaklara son verdik, özgürlük alanlarını genişlettik, milli iradeyi bu ülkede Cumhur İttifakı olarak yeniden hakim kıldık’’ dedi.

Erdoğan’ın konuşma satır başları şöyle;

TÜRKİYE ŞU AN EKONOMİDE PİK YAPIYOR

"S&P açıklama yapıyor, Türkiye şu an ekonomide pik yapıyor, dibe değil tavana, onlar da kalkmışlar bizim puanımızı tekrar düşürme yoluna gidiyor. Sizin bu puanlamalarınızın kıymeti harbiyesi yok. Gerçek neyse o, bizim gerçeklerimiz çok daha farklı.

"Hamdolsun 18 yıl öncesine göre daha özgür ve güvenli bir Türkiye’yi inşa etmeyi başardık. Bizim çektiğimiz sıkıntıları inşallah sizler çekmeyeceksiniz. Sizler kavga, çatışma iklimini değil; seviyeli, kaliteli, çözüm üreten bir siyaset geleneğini miras olarak alıyorsunuz ve alacaksınız" DEDİ.

AKP İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün geldiğimiz noktada AK Parti'nin kaderiyle ülkemizin bütünleşmiştir. Türkiye ayaktaysa, güçlüyse AK Parti işini doğru yapıyor demektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler