banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti! Personel Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ağrı'da fabrika kurulacağını açıklamıştı ve personel alımının yapılacağını duyurmuştu. Söz konusu fabrikanın temeli ise Süleyman Soylu tarafından atılmıştı. Söz konusu fabrika için başvurular alınmaya başladı.

EKONOMİ 17.07.2019, 19:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti! Personel Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı!

Ağrı Tekstilkent'te 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan fabrika için aşvuruları almaya başladı.

AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 25 Mart tarihinde Ağrı'daki mitingde müjdelenen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından temelini atılan fabrikaya personel alımı başvuruları alınmaya başladı.

2019 yılı Ağustos ayı sonu itibariyle üretime başlayacak olan Yeşim Tekstil, iş başvurularını ise Kültür ve Kongre Merkezi'nde almaya başladı.

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca yaptığı açıklamasında ise;

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı.

Dikim, nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı, kreşi, yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz.

Sadece üretim elemanları değil, kreş öğretmeni, hemşire, muhasebe ve güvenlik görevlileri de alacağız.

İlk etapta 150 kişilik kontenjana bin 500 kişinin başvurması hem büyük bir mutluluk hem de bu kadar işsizin olması üzüntü veriyor.

Tabii ki bu işsizlere istihdam sağlamak çok güzel bir şey. Şu an binden fazla insanımız burada bekliyor. Herkes çok heyecanlı.

Çok mutluyuz çünkü bu kadar insanın ekmek sahibi olması çok anlamlı ve güzel bir şey." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Güllü aydın 4 ay önce
Sayın başbakanım kadınların sıgota öcesi veya sorası. Pırım ödemesi olsunbirde bayanlar 50 emekli olsun selam
Güllü aydın 4 ay önce
selam ben tayıp başkanıma soruyorum kadınlar neden50 yaşında emakli olmuyor surıyelıler gitsin tözbekler gitsin buyüzden işden bizlericıkardılar
Sivas Gürcü 4 ay önce
Sayın cumhue başkanım sizden bir rücam olacak çok yere iş başvurusu yapıyorum ama yaşım gündeme geliyor böyle olursa ben pirim gün sayısını nasıl yülseltebilirim bu bir ricam