Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Yüzde 21,56 zam yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Yüzde 21,56 zam yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylanan flaş cumhurbaşkanı kararı ile yüzde 21,56 zam yapıldı.

Türkiye'de milyonlarca kişinin merakla beklediği Nakdi Ücret Desteği, İstihdama Dönüş Teşviki ve Artı İstihdam Teşviki ile ilgili flaş cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

YÜZDE 21,56 ZAM YAPILDI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylanan 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun Geçici 24 üncü Maddesinin Birinci Fıkrasında, Geçici 27 nci Maddesinin Birinci Fıkrasının (a), (b) ve (c) Bentlerinde, Geçici 28 inci Maddesinin Birinci ve İkinci Fıkralarında Belirtilen Destek Tutarlarının, 2021 Yılı Ocak Döneminden İtibaren Geçerli Olmak Üzere Asgari Ücret Artış Oranının (%21,56) Artırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3423) ile Nakdi Ücret Desteği, İstihdama Dönüş Teşviki ve Artı İstihdam Teşviki alanlara yüzde 21,56 zam yapıldı.

2379-milyon-tl-konut-bf629b515a9f7a70e123.jpg

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPTI

Yapılan zam hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında, "Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla; Nakdi Ücret Desteği İstihdama Dönüş Teşviki Artı İstihdam Teşviki programlarımıza, 2021 Ocak ayından geçerli olmak üzere, asgari ücrete yaptığımız zam oranında (%21,56) artış yapıyoruz." dedi.

screenshot-1.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler