Cumhurbaşkanı Erdoğan Pancar üreticilerine müjdeyi verdi! Pancar ton fiyatı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da yaptığı açıklamalarda pancar üreticilerine müjdeyi verdi. Erdoğan yaptığı açıklamada "Geliyorum şimdi bir başka müjdeye. Pancar üretimi Konya'nın en önemli gelir kaynaklarından biri. Nişasta bazlı şeker oranını yüzde 5'e düşürmüştük. Bu yılın sonunda oranı yüzde 2 buçuğa kadar indiriyoruz. Çiftçilerimize 1 buçuk milyon ton ilave pancar kotası sağladık. Pancar üretiminde yüzde 10 bin artış bekliyoruz. Pancar alım fiyatını da bu yıl için ton başına 235 liradan 300 liraya yükseltiyoruz'' dedi.

EKONOMİ 01.09.2019, 17:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pancar üreticilerine müjdeyi verdi! Pancar ton fiyatı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış törenine katıldı. Konya'ya yapılacak metro ihalesinin Eylül ayında yapılacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma satırlarında pancar üreticilerine de müjdeyi verdi. Erdoğan ''"Geliyorum şimdi bir başka müjdeye. Pancar üretimi Konya'nın en önemli gelir kaynaklarından biri. Nişasta bazlı şeker oranını yüzde 5'e düşürmüştük. Bu yılın sonunda oranı yüzde 2 buçuğa kadar indiriyoruz. Çiftçilerimize 1 buçuk milyon ton ilave pancar kotası sağladık. Pancar üretiminde yüzde 10 bin artış bekliyoruz. Pancar alım fiyatını da bu yıl için ton başına 235 liradan 300 liraya yükseltiyoruz'' dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim söylentilerine de cevap verdi. ''Önümüzde 4 yıllık kesintisiz bir süre var'' diyen Erdoğan, ''2023 yılında Türkiye'yi iftiharla anlatabileceğimiz bir yere getirebiliriz'' dedi. 

 

Yorumlar (0)