Çürümeye Terk Edilen Araçlar Satılarak Sahiplerine Ödeme Yapılacak

Türkiye'nin dört bir yanında otoparklarda çürümeye terk edilen binlerce aracın satılacağı ifade edildi. Söz konusu satışlardan elde edilecek paralar altına çevrilecek ve devlet bankalarına yatırılacak. Buna yönelik olarak sadece Bursa'da bulunan otoparklarda ki araçların devlete zarara 154 milyon lira olarak kayıtlara geçmiş durumda.

EKONOMİ 23.04.2018, 11:22
Çürümeye Terk Edilen Araçlar Satılarak Sahiplerine Ödeme Yapılacak

Türkiye genelinde farklı sebepler yüzünden binlerce araç otoparklarda çürümeye terk edilmiş durumda.

Bazı araçların otopark ücretlerinin değerinden bile fazla olduğu ifade edilirken çürümeye bırakılan araçlar satılarak değerlerine değer katılacak.

Söz konusu yapılması hedeflenen projeye göre haciz, borç veya başka bir nedenden dolayı otoparklara çekilen araçlar kısa sürede satılacak ve altın olarak devlet kasasına yatırılacak. Bu proje ile beraber hem devlet kazanacak ve hemde araç sahiplerinin zarar etmesinin önüne geçilecek.

154 MİLYON LİRA ZARAR EDİYOR

Bursa Yediemin Otoparkçılar ve Çekiciler Dernek Başkanı Hüseyin Yıldız yaptığı açıklamada sadece Bursa'da bulunan otoparklardaki araçların devlete zararının 154 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi.

Hüseyin Yıldız yaptığı açıklamada;

Bizler dernek çatısı altında hepsini bir araya getirerek sistematik bir çalışma neticesinde zararların önüne geçmek istiyoruz. Şehrimizde yaklaşık olarak 750 araç, bin 200'e yakın motosiklet bulunuyor. Bunların hemen, hemen her geçen gün açık havada bu şekilde durması değer kaybı yaşanmasına yol açıyor. Bu değer kaybı devletimizin ve otoparkçılarımızın kayıplarıdır. Bizler buna yeni bir vizyon ile yenii oluşumla iktisadi bir şirket neticesinde çare bulmak amacındayız 

Sadece yediemin otoparkında binlerce araç çürümeye terk edilmiş durumda ve bunu Türkiye geneli olarak baz alırsak bu rakamların olduğunu görmemiz mümkün olacaktır. Ayrıca binlerce vatandaşımızda mağdur oluyor. Bir kişinin 20 bin liralık borcu var ise 100 bin liralık arabası bağlanmakta ve bu 20 bin lirayı bulamadığı için aracını çürümeye terk ediyor

Bu süreç ne kadar devam ederse etsin problemler bittikten sonra bankalarda kalan bu imkanlardan herkes kendi miktarınca faydalanabilecek. Tabi en mühimi ise devletin faydasına olacaktır. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)