Devletten Bir Teşvik Planı Daha! Çocuklar İçin 400 TL Bakım Desteği Verilecek

Kadınların çalışma hayatında yer almalarına ilişkin önemli projeler yürütülürken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuya dair yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu tarafından açıklanan çocuk bakım desteği projesi ne zaman başlayacak? Haberimizde değerlendiriyoruz.

EKONOMİ 23.04.2018, 18:40
Devletten Bir Teşvik Planı Daha! Çocuklar İçin 400 TL Bakım Desteği Verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldığı çok sayıda etkinlikte kadınların çalışma hayatında yer almalarının önemine ve bu konuda ortaya atılan çalışmalara dair açıklamalarda bulunuyor. 

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu geçtiğimiz günlerde yine kadın temalı bir etkinliğe katılmış ve burada kürsüye çıkarak halka seslenmişti. Yapmış olduğu konuşmasında kadın istihdamına verilen öneme değinen Bakan Sarıeroğlu bu konuda önemli çalışmaların olduğunu çizerek yeni bir teşvik planı üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. 

ÇOCUKLAR İÇİN BAKIM DESTEĞİ

Hayata geçirilmesi planlanan yeni teşvik planına dair detaylar aktaran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadınların iş hayatında yer almaları için 400 TL çocuk bakım parası verileceğini müjdelemişti. Kadın istihdamına çok önem verdiklerini bir kez daha vurgulayan Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu bu desteğin belirlenen yaş aralığında bulunan çocuklar için verileceğini duyurmuştu. 

Kadınların iş hayatında yer almaları konulu konferansta konuşan ve teşvik planını açıklayan Bakan Sarıeroğlu, ''Biz kadınların üretimde daha çok yer almasını istiyoruz, yönetim kademelerinde, karar mekanizmalarında daha çok yer almalarını istiyoruz. İş başı eğitim kurslarına katılan kadınların 2-5 yaş arasındaki çocukları için 400 TL bakım desteği vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

PEKİ UYGULAMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından duyurulan ve vatandaşlar tarafından oldukça ilgiyle karşılanan uygulama ne zaman başlayacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuşmasında bu tür teşviklerin mecliste görüşüldüğünü söylemiş ancak uygulamaya ne zaman gireceğine dair daha fazla detay vermemişti. Ancak Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'nun kadın istihdamına ilişkin açıklamalarına bakılarak uygulamanın kısa bir süre içerisinde başlayacağı tahmin ediliyor. Konuya dair herhangi bir gelişme yaşanırsa siz okuyucularımıza anlık olarak duyuracağız. 

Kamupersoneli.net- ANKARA

Yorumlar (0)