Devletten Ev Hanımlarına 15 Bin TL, Gençlere 50 Bin TL Destek Veriliyor

Devletten ev hanımlarına 15 bin TL destek verilirken genç girişimcilere de 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi veriliyor.

Devletten Ev Hanımlarına 15 Bin TL, Gençlere 50 Bin TL Destek Veriliyor

Ev hanımlarına kendi işlerini kurabilmeleri amacı ile KOSGEB kapsamında 15 bin TL'ye kadar faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı veriliyor. Gerçekleştirilen bu proje ile bir çok ev hanımı hem hayallerini gerçekleştiriyor hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.

KURUL TARAFINDAN ONAYLANMASI GEREKİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yoksul ailelere bu kredi imkanı sağlanıyor. Konu ile ilgili olarak söz konusu kredi için başvuru yapacak olan ev hanımlarının bir projesi bulunması gerekiyor. SYDV'ler tarafından bu proje başvuruları için kurullar oluşturuluyor. Kurul tarafından başvuru yapan kişinin projesi onaylanırsa para ödemesi gerçekleştiriliyor.

ÖDEMELER 2 YIL SONRA BAŞLIYOR

Ayrıca projesi olan ev hanımlarına verilen bu para hibe olarak değil faizsiz uzun vadeli kredi olarak ödeniyor. Verilen paranın ödemesi 2 yıl sonra başlıyor. Üstelik geri ödeme süresi 8 yıla kadar çıkabiliyor. 'Gelir Getirici Projeler' adı altında sunulan desteğe, Aile Bakanlığı katkı sağlıyor.

GENÇ GİRİŞİMCİLER UNUTULMADI

Ayrıca KOSGEB kapsamında genç girişimcilere de imkanlar sağlanıyor. Bu imkanlar sayesinde genç girişimcilere 50 bin TL hibe 100 bin TL'ye kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. Bu paradan yararlanmak isteyen genç girişimcilerin KOSGEB'e üye olması ve girişimcilik kurslarına katılması gerekiyor. Kurslar sona erdiğinde genç girişimcilere hibe ve faizsiz kredi ödemesi yapılıyor.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 11:13
YORUM EKLE