Devletten Gençlere 100 Bin TL, Ev Hanımlarına 15 Bin TL Destek ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Devletten KOSGEB kapsamında genç girişimcilere 100 bin TL ev hanımlarına ise 15 bin TL kredi imkanı veriliyor. Peki başvuruları nasıl yapılacak? Haberimizde...

EKONOMİ 05.11.2017, 21:18 05.11.2017, 21:48 Batuhan
Devletten Gençlere 100 Bin TL, Ev Hanımlarına 15 Bin TL Destek ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ev hanımlarına kendi işlerini kurabilmeleri amacı ile KOSGEB kapsamında 15 bin TL'ye kadar faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı veriliyor. KOSGEB tarafından gerçekleştirilen bu proje ile bir çok ev hanımı hem hayallerini gerçekleştiriyor hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.

KOMİSYONUN ONAY VERMESİ GEREKİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yoksul ailelere bu kredi imkanı sağlanıyor. Buna göre 15 bin TL kredi için başvuru yapacak olan ev hanımlarının bir projelerini bulunması gerekiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından projelere ilişkin bir komisyon oluşturuluyor. Bu komisyon eğer onay verirse ev hanımlarına ödeme yapılıyor. Ev hanımları destek başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapabilmektedirler.

AİLE BAKANLIĞI DESTEK VERİYOR

Ayrıca projesi olan ev hanımlarına ödenen bu ücret karşılıksız olarak verilmiyor. Ancak faizsiz ve uzun vadeli ödeme süreci ile veriliyor. Ev hanımları ödenen paranın geri ödemesine 2 yıl sonra başlıyor. Ayrıca geri ödemeler 8 yıla kadar çıkabiliyor. 'Gelir Getirici Projeler' adı altında sunulan desteğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da destek veriyor.

GENÇ GİRİŞİMCİLER UNUTULMADI

Bunun yanı sıra KOSGEB tarafından genç girişimcilerde unutulmadı. Genç girişimciler için 50 bin TL hibe ve 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı veriliyor. Yapılacak olan bu ödemeden yararlanmak isteyen genç girişimciler KOSGEB'e üye olacaklar ve KOSGEB kurslarına katılacaklar. Kurslar sona erdiğinde genç girişimcilere hibe ve faizsiz kredi ödemesi yapılıyor.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)