Devletten İşsizlere Günlük 54 TL Destek ! Peki Kimler Yararlanabilir?

Bilindiği gibi İŞKUR tarafından işsiz vatandaşlara İşbaşı Eğitim Programı kapsamında günlük 54 TL destek veriliyor. Peki bu destekten kimler yararlanabilir? Haberimizde...

EKONOMİ 08.10.2017, 13:48
Devletten İşsizlere Günlük 54 TL Destek ! Peki Kimler Yararlanabilir?

Türkiye İş Kurumu tarafından Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yeni programlar geliştiriliyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programı kapsamında istihdama destek veriliyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün bu uygulaması Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı ve firmalar tarafından istihdama destek kapsamında büyük ölçüde talep gördü.

Bu program kapsamında yetiştirilen personeller hem maaşlarını devletten alıyorlar hem de meslek sahibi olmuş oluyorlar. Maaşların devlet tarafından ödenmesi ise iş verenlerin sorun yaşamasını engelliyor ve istihdam seferberliğine katılmalarına önayak oluyor.

Türkiye İş Kurumu genel Müdürlüğü tarafından başlatılan İşbaşı Eğitim Programı ile işsizlere günlük 54 TL verilerek meslek sahibi edindirilmesine ilişkin program büyük ilgi gördü.

Söz konusu programa katılma şartları ise vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Vatandaşlar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde söz konusu programdan kimlerin yararlanabileceğini sorguluyorlar. Kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizin sorularını yanıtlıyoruz. 

KİMLER YARARLANABİLİR? 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan İşbaşı Eğitim Programında "Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, - Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma, 

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler" başvuru şartları bulunuyor. Bu şartlara haiz olan vatandaşlar aşağıda paylaştığımız link üzerinden başvurularını yapabilirler. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan İşbaşı Eğitim Programına başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman yapılabilir. Vatandaşlar "https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3" bağlantı adresi üzerinden başvurularını yapabilir ve detaylı bilgi alabilirler.

İŞSİZLER İŞ HAYATINA KAZANDIRILIYOR

Ayrıca İŞKUR sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu ve paylaşımda işsiz vatandaşların iş hayatına kazandırıldığı ifade edildi. Söz konusu paylaşımda "Kurumumuza kayıtlı işsizler, işverenlerimizin iş ilanlarına ulaşabilir, kendi nitelikleriyle eşleşen işlere başvuru yaparak iş hayatının kapılarını aralayabilir." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (2)
Sadik 2 yıl önce
Devlet bana günlük 54 tl destek versin ben isimden cikacam
571 2 yıl önce
5 yıldır işsizim 31 yasım var. devletin bana ne kadar borcu var ?