Doğalgaz Tüketimi Düşecek! GAZBİR Başkanı Arslan Açıkladı!

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan'dan yeni bir açıklama geldi. Arslan yaptığı açıklamada; Türkiye'nin bu yıl sonunda doğal gaz tüketiminin geçen yıla göre 2 milyar metreküp azalarak 52 milyar metreküpe düşeceğini sözlerine ekledi.

Doğalgaz Tüketimi Düşecek! GAZBİR Başkanı Arslan Açıkladı!

GAZBİR Başkanı Arslan açıklamasında "Doğal gaz tüketimi 2 milyar metreküp düşecek" dedi.

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan konuyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu.

Arslan açıklamalarında ise;

Doğalgaz tüketiminin yüzde 12'lere düştüğünü ifade ederek; "Bu çok ciddi bir rakamdır. Gelecek süreçte bunu devam ettireceğimizi öngörmekteyim.

Bu yıl bir milyon ilave konutumuz doğalgaz abonesi olacaktır. Bunları tüketimlerini ilave ederek düşünüyoruz."

"Bu yıl içerisinde Türkiye'de doğal gazda 52 milyar metreküp seviyesinde bir tüketim olacağını düşünüyoruz ve bu da geçen yıla oranla yaklaşık olarak 2 milyar metreküp düşüş olacağı anlamına geliyor."

Bu süreçten sonra ki yıllarda ne olacak diye incelediğimizde ise; Türkiye'nin aslında yenilenebilir kaynakları arttığı müddetçe doğal gazın elektrik üretimindeki payı düşecek, konutlardaki payı artacak ama bu artış çok hızlı olamayacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE