Doğan Medya'nın Demirören'e Satışına Rekabet Kurumu'ndan Onay Çıktı

Aydın Doğan'a ait olan Doğan Holding bünyesinde bulunan firmaların pek çoğunun kontrolünün Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. üzerinden dolaylı ve nihai olarak Erdoğan Demirören tarafından devralınması işlemlerine Rekabet Kurumu'ndan onay çıktığı ve satışın resmi olarak onaylandığı belirtildi.

EKONOMİ 07.05.2018, 14:41
Doğan Medya'nın Demirören'e Satışına Rekabet Kurumu'ndan Onay Çıktı

Türkiye'nin büyük şirketleri arasında yer alan Doğan Holding'in bünyesinde bulunan teşebbüslerin pek çoğunun bütün kontrollerinin Demirören Medya Yatırımları Ticaret A. Ş. üzerinden kesin olarak Erdoğan Demirören tarafından devralınması işlemine Rekabet Kurumu'ndan izin çıktığı açıklandı.

Ayrıca bu satış ile alakalı olarak resmi karar Rekabet Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayımlandı.

Rekabet Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda ise;

"Doğan TV Holding A.Ş.-Doğan Gazetecilik A.Ş.-Doğan Haber Ajansı A.Ş.-Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.-    Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş.-Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım A.Ş.-Doğan Media International GmbH-    Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. (3.5.2018)

Doğan Holding bünyesinde bulunan teşebbüslerin bir kısmının tam kontrolünün Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. üzerinden dolaylı ve nihai olarak Erdoğan DEMİRÖREN tarafından devralınması işlemine izin verildi" ifadeleri yer aldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA
 

Yorumlar (0)