Dolar'dan 7.20 TL İle Gece Rekoru!

Dolar kurunda yaşanan yükselme eğilimi devam ediyor. Bu kapsamda artışına devam eden Dolar'dan gece saatlerinde tarihi bir rekor geldi. Dolar kuruna dair son gelişmeler haberimizde...

EKONOMİ 12.08.2018, 22:48 12.08.2018, 23:19
Dolar'dan 7.20 TL İle Gece Rekoru!

Gece saatlerinde para piyasalarında yine hareketli dakikalar yaşanıyor. ABD ile Türkiye arasında yaşanan siyasi kriz nedeniyle yükselme eğiliminde dolar gece saatlerinde 7.20 seviyelerini gördü. 

7.20 seviyesine yükselen Dolar kuru tarihi bir seviyede bulunuyor ancak uzmanlar bu konuda yapmış oldukları açıklamalarında, Türkiye piyasalarının da açılmasıyla birlikte bu rakamda bir düzeltme olabileceğini, dolar/TL'nin seyri için piyasaların açılacağı pazartesi sabahının beklenmesi gerektiğini belirtiyorlar.

DOLAR'DAN GECE YARISI REKORU

Cuma günü itibariyle 6,40 bandını aşan dolar, bugün 7,21 bandına ulaşarak bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaştı. ABD ile yaşanan gerilim doların yükselişini etkiliyor. ABD tarafının sadece papaz Brunson değil FETÖ ile ilişkilerinden dolayı tutuklu bulunan ABD büyükelçiliği çalışanlarının da derhal tahliye edilmesini istemesi nedeniyle, ABD'deki görüşmeler yarıda kesilmişti. Bu gelişme sonrasında doların yukarı doğru yükselişi daha da hızlanmıştı.

Öte yandan Akşam saatlerinde uluslararası piyasalarda Dolar, 7,20 TL seviyesini görürken Euro ise 7,30 TL seviyesinde işlem gördü.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Ali 1 yıl önce
Dolar seviciler sevinmesin.türkiye güçlü bir ülke siyonizmin bu oyununuda Allah’ın izniyle bozacaktır
Kerem 1 yıl önce
Hani nerde