Dolar'dan Akşam Saatlerinde Yeni Rekor

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş akşam saatlerinde de devam etti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Detaylar haberimizde...

Dolar'dan Akşam Saatlerinde Yeni Rekor

Döviz kurunda yaşanana hızlı değişimler bir türlü engellenemiyor. Bu kapsamda Cuma günkü işlemlerde 5.11'in üzerine tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gören dolar/TL kuru, Temmuz ayı Türkiye enflasyon verisi sonrasında bir miktar gerilemişti.

Bu gerilemenin ardından Pazartesi günü yine hareketli geçiren Dolar kuru akşam saatlerinde 5.28 seviyesine ulaştı. İşte detaylar,

DOLAR'DA TARİHİ REKOR

Merkez Bankası'nın döviz hamlesi öncesi 5.1850 TL'de hareket eden kur, hamle sonrası 5.16 TL'nin altını gördükten sonra hızla yükseldi. Akşam saatlerinde yaşanan bu dolay yükselmesinin ABD'nin İran'a yönelik uygulamaya hazırlandığı yaptırımlardan dolayı olduğu öngörülüyor. ABD'den gelen yeni haber, ABD'den gelen yeni haber, doları yeni bir rekora taşıdı. Donald Trump, İran'a yaptırımları yeniden düzenleyen bir kararname imzaladı. Bu gelişme sonrası dolar/TL bir üst kritik seviye olarak görülen 5,20 seviyesini de aşarak 5,24 seviyesinin üzerine çıktı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yükselmeye devam eden Dolar 5.28245 seviyesine ulaştı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dolar milyarderi
Dolar milyarderi - 10 ay Önce

Evinizi arabanızı satıp dolar alın