Dolar'dan Bir Büyük Yükseliş Daha ! Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Açıklama Geldi

Dolardan bir büyük yükseliş daha geldi. Doların yükselmesi hakkında ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten bir açıklama geldi. Mehmet Şimşek'in açıklamalarının detayları haberimizde...

Dolar'dan Bir Büyük Yükseliş Daha ! Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Açıklama Geldi

DOLARDAN BİR YÜKSELİŞ DAHA

Dolar bugüne yükselişle başlamıştı. Öğle saatlerine yaklaşırken dolar 4,76 TL'nin üstüne çıktı. Dolarda yaşanan bu gelişmeler ve yükseliş hakkında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten bir açıklama geldi.

MEHMET ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMALARI

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarında bu yaşananların küresel bir hareket olduğunu ifade etti.

Ayrıca Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

"Küresel bir dalga! Ülkemize özgü değil. Korumacılık (ticaret savaşları) endişesi etkili. Örneğin, G Afrika para birimi Rand %1.6 aşağıda. Çin borsası ~%5 düştü. Avrupa borsaları düşüşte. Merkez Bankası gerekli adımları attı. Seçim belirsizliği azaltacak. Tedbir aldık, alıyoruz."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE