Dolar Güne Yüksek Başladı! 25 Nisan Dolar Kuru Ne Durumda?

Dolar kuru güne hareketli bir giriş yaptı. İstanbul seçimiyle ilgili itirazlara henüz karar verilmemiş olması, S-400 teslim tarihinin dün öğlen saatlerinde belli olmuş olması piyasaların olduğundan daha yukarı bir ivme kazanmasına neden oldu. Piyasalar Merkez Bankası'nın vereceği faiz kararını bekliyor. Peki, dolar güne nasıl başladı? Dolar ve döviz piyasalarında son durum nedir?

Dolar Güne Yüksek Başladı! 25 Nisan Dolar Kuru Ne Durumda?

Piyasalar S-400 konusundaki gelişmeler ve YSK’nın gündeme aldığı İstanbul’da seçimlerin iptal edilmesi ve yenilenmesi talebine yönelik değerlendirmesini izlerken, bir yandan da Para Politikası Kurulu (PPK) açıklamasına odaklanmış durumda.

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 24 seviyesinde sabit tutması beklenirken, ekonomistlerin yılın kalanında indirim beklentileri 250 baz puana geriledi. Reuters’ın toplam 19 kurumun katılımı ile gerçekleştirdiği ankette 16 kurum 25 Nisan’daki politika faizi için tahmin verirken, tamamı politika faizinin yüzde 24’te tutulmasını bekliyor.

Dolar Alış: 5,8835

Dolar Satış: 5,8883

Euro Alış: 6,5727

Euro Satış: 6,5779

Döviz Piyaslarında Son Durum

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 18:01
YORUM EKLE