Dolar Güne Yükselişle Başladı! Dolar Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Merkez Bankası tarafından dolar şçin bir hamle yapıldı. Yapılan hamle ise dolar fiyatlarına çok fazla etki etmedi. Dolar güne yükselişle başladı. Peki dolar ne kadar oldu? İşte tüm detaylar...

EKONOMİ 08.05.2018, 09:13
Dolar Güne Yükselişle Başladı! Dolar Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz hafta açıklanan enflasyon rakamlarının ardından yükselişte geçen dolar kuru fiyatları, dün Merkez Bankası'nın yaptığı hamlede yetersiz kaldı.

DOLAR YÜKSEKTEN SEYREDİYOR

Merkez Bankası tarafından likidite kararı alınmıştı. Bu karar öncesinde 4,26 lira seviyelerinde işlem gören dolar, karar sonrası kur fiyatı 4,23'lere kadar gerilemişti. Bunun ardından akşam saatlerinde dolar 4,2620 liraya kadar yükseldi.

Dolar kurunda fiyatlar haftanın ikinci gününde de yüksek seyir ediyor. Dolar şu anda Türk Lirası karşısında 4,2865 TL'den işlem görüyor. Euro kuru ise aynı dakikalarda 5,1088 liradan işlem görüyor.

UZMANLARDAN AÇIKLAMA GELDİ

Konu ile ilgili olarak uzmanlar tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Merkez Bankası'nın döviz likiditesine yönelik attığı adım piyasa tepkisinin sınırlı olduğu vurgulandı. Ayrıca uzmanlar yaptıkları açıklamalarında bu adımların Türk Lirası'nın değer kazanması için yeterli olmadığını düşündüklerini ifade ettiler.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)