Dolar kaç tl? Dolar fiyatları ne kadar? 7 Ekim dolar kuru

Dolar fiyatları ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ekonomisi hakkında dile getirdiği tehdit sonrasında merak konusu oldu. Vatandaşlar merakla dolar kaç tl? sorusunun cevabını arıyor. Peki, Dolar kaç tl? Dolar fiyatları ne kadar? 7 Ekim dolar kuru?

EKONOMİ 07.10.2019, 19:44
Dolar kaç tl? Dolar fiyatları ne kadar? 7 Ekim dolar kuru

Dolar fiyatları hafta 5,70 seviyelerinde başlasa da gün sonu gelişmeleriyle yükselmiş ve 5,75 seviyelerine ulaşmıştı. Dolar fiyatlarını yerinden oynatan ABD Başkanı Donal Trump’ın açıklamaları sonrasında dolar fiyatları merak konusu oldu.

DOLAR FİYATLARI NE KADAR?

Dolar fiyatlarının merak konusu olmasının ardından Türk yetkililerin ne cevap vereceği de merak edilmeye başlandı. ABD ve Türkiye arasında geçmişte yaşanan Papaz Brunson kriziyle Türk ekonomisini yerinden sarsılmış ve dolar fiyatları 7 TL’nin üzerini test etmişti.

DOLAR KAÇ TL?

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Daha önce güçlü bir şekilde söylediğim gibi yine yeniliyorum eğer, Türkiye benim eşsiz muhteşem ve eşsiz görüşümün sınırlarım dışında sayacağım bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini yok edeceğim ve mahvedeceğim. Bunu daha önce de yaptım" şeklindeki paylaşımın arından doların gün boyunca devam ettirdiği seyri açıklamaların etkisiyle 5.80 seviyesine dayandı.

Yorumlar (0)