banner731

Dolar Kuru 5.80 Seviyesinin Üzerine Çıktı ! Son Dakika Döviz Fiyatları ! 1 Dolar Kaç TL?

ABD-Çin ticaret savaşı endişeleriyle yükselen grafiğini sürdüren dolar kuru yeni haftaya 5.80 seviyesinin üzerinde başlarken Euro ise yeni haftaya 6.40 seviyesinin üzerinde başladı. Peki son dakika döviz fiyatları ne kadar?

EKONOMİ 02.09.2019, 08:59 02.09.2019, 09:07
Dolar Kuru 5.80 Seviyesinin Üzerine Çıktı ! Son Dakika Döviz Fiyatları ! 1 Dolar Kaç TL?

ABD-Çin ticaret savaşı endişeleriyle yükselen grafiğini sürdüren dolar/TL yeni haftanın ilk işlem gününe  5,83 TL'den başladı.  

EURO 6,42 TL

Euro/TL ise 6,42 TL seviyesinden işlem görüyor.

Son dönemde ciddi değer kaybı gözlenen TLgeride bıraktığımız haftada bir düzeltme hareketi yaparak yönünü 5,80 seviyesinin altına çevirirken, gelişmekte olan ülkeler arasında en iyi performansı gösteren para birimi olmuştu. Ancak 5,80'in altındaki seyir kalıcı olamadı.

Piyasalar bugün açıklanacak olan ikinci çeyrek büyüme verisi ile salı günkü enflasyon verisini izleyecek.

Uzmanlar kurda 5,75 seviyesine kadar olabilecek bir çekilmenin düzeltme hareketi olarak görülmesi gerektiğini belirtirken, yukarıda ise 5,85 seviyesinin önemine dikkat çekiyor.

DOLAR NE KADAR?

Dolar ne kadar sorusu, Türkiye’de ekonominin gidişatını takip edenler için cevabı kritik bir sorudur. Global bir para birimi haline gelen dolar bugün yaşantımızdaki hemen her kalemi etkilemektedir. Bu yüzden sadece ekonomiyle işi gereği ilgilenenler değil tüm vatandaşlar ve küçük yatırımcılar için güncel dolar kuru önemli bir bilgidir.

Peki bugün yani 2 Eylül 09.06 itibari ile dolar ne kadar? Piyasalarda doları etkileyen ne gibi gelişmeler var. 

DOLAR KURU DETAYLARI

2 Eylül itibari ile dolar kuru 5,8347’den işlem görüyor. Dolar kurundaki anlık hareketleri, günlük değişimi, en yüksek ve en düşük değerleri Mynet Finans’ın ABD Doları sayfasından erişebilirsiniz.

Yorumlar (0)