Dolar Kuru Güne Düşük Seviyeden Başladı ! İşte Güncel Euro ve Dolar Fiyatları

ABD Merkez Bankası (Fed) Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda faizi çeyrek puan indirfaizi çeyrek puan indirdi. Fed tarafından daha fazla faiz indirimi için net sinyal verilmedi ve bu bağlamda dolar kuru yönünü yukarı yönlü çevirmiş haftaya yükselten başlamıştı. Ancak dolar kuru Salı gününe düşük seviyeden başladı. İşte güncel dolar ve euro fiyatları..

EKONOMİ 24.09.2019, 08:39
Dolar Kuru Güne Düşük Seviyeden Başladı ! İşte Güncel Euro ve Dolar Fiyatları

ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından Çarşamba günü bir toplantı geçekleştirilerek faiz çeyrek puan indirilmişti. Ayrıca toplantıda faiz indirimi için net sinyal verilmedi ve dolar kuru yönünü yukarı çevirmişti. 

DOLAR VE EURO NE KADAR?

23 Eylül 2019 tarihinde ise dolar kuru güne yüksekten başlamıştı. Ancak dolar kuru bugüne düşük seviyeden başladı. Dün 5,74'ün üzerine başlayan dolar kuru bugüne 5,71 seviyesinden başladı.

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününü 5.70'in üzerinde tamamlayan dolar/TL, haftanın ilk işlem gününde de 5,74'ün üzerinde başladı. Kur bu sabah saatlerinde 5,71 TL seviyelerinde yer alıyor.

Tüm bunların yanı sıra Euro ise 6,27 TL seviyesinde seyrediyor.

Saat 08:46 itibari ile dolar grafiği ise şöyle:

ZORUNLU KARŞILIKLARA ÖDENECEK FAİZ DÜŞÜRÜLECEK

ABD'nin, Türkiye ile ticaret hacmini 100 milyar dolara ulaştıracak adımlar atması bekleniyor. Söz konusu gelişme sözlü olarak iletildi. Ankara'ya yazılı olarak da sunulacak. Başlıklar arasında, F-35'lerin satışı, çelik ve alüminyum vergileri, serbest ticaret anlaşması ile Patriot'lar var.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası (TL) zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirecek. Bu konu kapsamında faiz yüzde 13'ten yüzde 8'e indirilecek.

Yorumlar (1)
kemalist 4 hafta önce
%70 ve üstü engelliler yazmışlar bu nasıl devlet ya