Dolar Kuru Yükseliyor Mu? Dolar Güne Nasıl Başladı? 1 Dolar Kaç TL?

Dolar ve euro'nun ne kadar olduğu ekonomi ile ilgilenenler tarafından sıkça araştırılıyor. Peki dolar ve euro güne nasıl başladı? 1 dolar kaç TL oldu?

EKONOMİ 29.08.2019, 08:47
Dolar Kuru Yükseliyor Mu? Dolar Güne Nasıl Başladı? 1 Dolar Kaç TL?

Hafta boyunca 5,80 TL bandında hareket eden dolar/TL'de dalgalı seyir devam ederken kurun güne nasıl başladığı ekonomi ile ilgilenenler tarafından araştırılıyor. 

DOLAR KURU NE KADAR?

Dolar kuru bugüne 5,82 TL seviyesinden başladı. ABD-Çin ticaret savaşı endişeleriyle haftanın ilk işlem günü piyasaların kapalı olduğu saatlerde dolar kuru 6,47 seviyesini görmüştü. Bunun ardından dolar 5,85 TL seviyesini gördü.

Bugün ise dolar kuru bankalararası piyasada 5,82 TL seviyesinde bulunuyor. 

Euro/TL ise 6,45 TL seviyesinden işlem görüyor.

Bugünün önemli gelişmeleri arasında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, “İhracat Ana Planı”nı açıklaması yer alıyor.

Ayrıca uzmanlar bugün Merkez Bankasının haftalık para ve banka istatistikleri ile Temmuz ayı dış ticaret verilerinin takip edileceğini belirttiler. Bunun yanı sıra teknik açıdan dolar/TL'de 5,8510 seviyesinin direnç, 5,7550'nin destek konumuna geldiği belirtildi.

Yorumlar (1)
Zeki Gülmez 3 hafta önce
Doların değer kazanmaması için İşsizliğin önlenmesi ihracatın atması gerek ülkenin huzur ve iç çekişme sini önüne geçilmesi gerek,siyasi çözümün yapılması gerek silahlı çözüm değil.Diyalog ve masada olmalı çok kısa izah etim teknik olarak çok neden vardır.Saygı ve Başarılar herkesin olsun