Dolar Kuruna Göre Elektrik Fiyatlarında İndirim Müjdesi

Limak Uludağ Elektrik AŞ. Genel Müdürü Ali Erman Aytac yaptığı açıklamalarında dolar kurundaki düşme kapsamında yıl sonunda elektrik fiyatlarında indirim yapılabileceğini ifade etti.

Dolar Kuruna Göre Elektrik Fiyatlarında İndirim Müjdesi

Limak Uludağ Elektrik AŞ. Genel Müdürü Ali Erman Aytac elektirik fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ali Erman Aytaç yaptığı açıklamalarında dolar kurundaki düşmeye bağlı olarak yıl sonunda elektrik fiyatlarında indirime gidilebileceğini ifade etti.

İNDİRİM AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Yalova'da Lova Otel'de basın mensupları ile bir araya gelen Limak Uludağ Elektrik AŞ. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Aytaç elektrik fiyatları hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Dövizdeki yükselme piyasalara olumsuz yansıdı. Biz halen elektik üretiminde yüzde 50 dışa bağımlı durumdayız. Ülkedeki elektrik üretiminin yüzde 35'ini doğalgaz, yüzde 15'ini de ithal kaynaklı kömürden üretiyoruz. Ülkemizde hidro elektrik santralleri ve güneş enerjisinden elektrik üretimi konularında da önemli çalışmalar yapılıyor.

Döviz kurlarının 3.5 TL'den 7.5 TL'lere kadar yükselmesi ithal kaynaklı elektriğin maliyetinin çok ciddi şekilde artmasına sebep oldu. Dolar kurunda yaşanan gevşeme ile bakanlık yıl sonuna doğru bir indirim yapılabileceğini dile getirdi. Bu durumda biz de elektrik fiyatlarında bakanlığın belirttiği oranda indirime gideceğiz"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 01:12
YORUM EKLE