Dolar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Dolarda yaşanan yükseliş akşam saatlerinde de devam ediyor. Gündüz saatlerinde 5.48 seviyelerine çıkan dolar akşam saatlerinde bu seviyeyi de aştı. 5.56 seviyelerine ulaşan dolar tarihi bir rekora daha imza attı.

EKONOMİ 09.08.2018, 20:41
Dolar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Döviz kurunda yaşanan dalgalanma ve yükselme eğilimi devam ediyor. Ekonomiye son bir kaç gündür damga vuran döviz piyasası yine tarihi bir rekor kırdı. 

Dolar kurunda son dönemlerde yaşanan aşırı artış gün içinde de devam etti. Gün içinde bir ara 5.48 seviyelerine çıkarak tarihin en üst noktasına ulaşan dolar, akşam saatlerinde de yükselme eğilimine devam etti ve bu seviyeyi de aştı ve 5.56 rakamını gördü. 

DOLAR 5.56 SEVİYELERİNDE

Seçimlerden önceki dönemde dolar fiyatlarında yaşanan yükselişin seçimlerden sonra normal seyrine dönmesi bekleniyordu. Ancak seçimlerden sonra ABD ile yaşanan kriz ve ABD'nin ekonomik anlamda atmış oluğu adımlar bu beklentiyi tam tersine çevirdi. 10 Temmuz tarihinde 4.70 seviyelerinde olan dolar kuru Ağustos ayına 5.33 seviyesinde başlamıştı. Geçtiğimiz hafta %4,1052 değişim gösteren Amerikan Doları kuru ise akşam saatlerinde bir rekor daha kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Akşam saat 20.45 sularında 5.56 olan dolar kurunun ileriki saatlerde ne seviyede olacağı merak konusu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)