Dolarda Son Durum Nedir? 4 Ekim 2018 Tarihli Döviz Fiyatları

Dün beklentilerin üzerinde gelen doların güne hangi seviyeden başladığı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Dolar ve euro ne kadar? Konu hakkında detaylar haberimizde...

Dolarda Son Durum Nedir? 4 Ekim 2018 Tarihli Döviz Fiyatları

Dolar/TL uluslararası piyasalarda güne 6.07 TL seviyesinden başladı. Bilindiği gibi dolar dün güne 5,9973 TL seviyesinden başlamıştı. Ancak açıklanan enflasyon rakamlarının ardından dolar beklentilerin üzerinde gerçekleşti ve 6.09'a yükselmişti.

Enflasyon, eylül ayında yüzde 6,30 artarken, yıllık bazda yüzde 24,52 oldu. Uzmanlar tarafından bu konu hakkında açıklamalar yapıldı. Buna göre aylık artışın yüzde 3,6 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Ağustos ayında ise yıllık enflasyon yüzde 17.9 seviyesindeydi.

Dolar kuru güne başlarken 6,03 seviyesinden işlem görürken euro da 7 seviyesinin hemen altında hareket ediyor.

ALTINKAYNAK VERİLERİ

Altınkaynak verilerine göre doların alış fiyatı 6,01 TL satış fiyatı ise 6,08 TL seviyesinde. Euro'nun alış fiyatı 6,88 TL satış fiyatı ise 6,96 TL seviyesindedir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:06
YORUM EKLE