Döviz Alım Satım İşlemleri Hakkında Halkbank'tan Açıklama Geldi

Döviz alım satım işlemleri hakkında Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada hatanın tekrar etmemesi için teknik tedbirlerin alındığı ve hatalı veri sağlayıcı kuruluş hakkında her türlü yasal hakların saklı tutulduğu ifade edildi.

EKONOMİ 04.09.2018, 00:19
Döviz Alım Satım İşlemleri Hakkında Halkbank'tan Açıklama Geldi

Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda döviz alım satım işlemleri hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açılamada hatalı veri girişi sağlayan kuruluş hakkında her türlü yasal hakların saklı olduğu ifade edildi.

DÖVİZ ALIM SATIMI HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Halkbank tarafından yapılan açıklamada "Bankamız, hatanın tekrar etmemesi için gerekli hukuki ve teknik tedbirleri almış olup, hatalı veri sağlayıcı kuruluş hakkında her türlü yasal haklarını saklı tutmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Söz konusu açıklamada yapılan ilk incelemede, sorunun bankamıza veri sağlayan dış veri kaynağından otomatik olarak alınan kura esas verilerin hatalı olmasından kaynaklandığının anlaşıldığı ifade edilerek bazı müşterilerin dijital kanallardan yaptıkları döviz alım satımlarını kısa bir süre ile bu hatalı kurlar üzerinden gerçekleştirdiği sorunun tespiti üzerine, döviz alım satım işlemlerinin geçici olarak kapatıldığı vurgulandı.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamanın devamında kısa sürede alınan tedbirlerle sistemde doğru kurların uygulanmasının sağlandığı belirtildi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)