Döviz Kredileri Hakkında Kritik Karar!

11 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Kredi Garanti Kurumlarına Sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Karar kapsamında döviz kredilerinde yeni dönem başladı. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

Döviz Kredileri Hakkında Kritik Karar!

Döviz cinsinden ve dövize endeksli kredilerin Türk Lirası cinsinden yapılandırması durumunda yapılandırma tarihindeki Merkez Bankası döviz alış kurunun esas alınacağı belirtildi.

Kredi Garanti Kurumlarına sağlanacak olan Hazine Desteklerine İlişkin Karar'da değişiklik yapılmasını öngören karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak 11 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlar kapsamında işletme kredilerinin asgari vadelerinin 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla 3 yıl olmak üzere azami 10 yıl olarak belirtildi.

Her bir yararlancı için kefalet indirimi KOBİ tanımları haiz yararlanacılarda azami 25 milyon TL, KOBİ tanımı dışında yer alan yararlanıcılar için ise azami 200 milyon TL olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Bu kapsamda döviz cinsinden ve dövize endeksli kredilerin Türk lirası cinsinden yapılandırılması durumunda ise yapılandırma tarihindeki Merkez Bankası döviz alış kuru esas alınacağı ifade edildi.

KARAR METİNLERİ

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:54
YORUM EKLE