e-Devlet Üzerinden Başvuru ! Devlet Geri Ödemesiz Nakit Yardımı Yapıyor

e-Devlet Üzerinden Başvuru ! Devlet Geri Ödemesiz Nakit Yardımı Yapıyor

Devlet tarafından vatandaşlara ekonomik olumsuzluk yaşanmaması için nakdi destek sağlanıyor. Üçüncü faz destek ödemesi kapsamında vatandaşlara 1000 lira nakit ödeme yapılıyor. Bu destek ödemesi için başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor.

Corona virüsü salgını kapsamında nakit destek ödemeleri devreye alındı. Bu pandemi destek ödemesi kapsamında vatandaşlara 1000 lira nakit ödeme yapılıyor. Ancak bunun için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Milyonlarca kişiyi yapılan bu nakit destek ödemesi için başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor.

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI 

Corona virüsü nedeniyle birçok işyeri kapandı ya da iş yapamaz, az iş yapar duruma geldi. Bu nedenle birçok işyeri , işçi çıkarmaya başladı. İşçi çıkarmaların önüne geçmek, işsizlik rakamlarının artmasını engellemek için getirilen işten çıkarma yasağı devam ediyor. İşten çıkarma yasağı 17 Kasım 2020 gününe kadar devam edecek.

1000 LİRA DESTEK ÖDEMESİ

Üçüncü faz destek ödemeleri için başvurular devam ediyor. Bu destek ödemeleri hakkında bir açıklama yapıldı ve açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yaklaşık 3 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakınına Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından aylık 1.000'er lira ödeme yapılıyor. Bugüne kadar 6 ödeme ile toplam 17 milyon 898 milyon lira hesaplarına yatırıldı. Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan paraların yüzde 90'ı da dağıtıldı."

BU KİŞİLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEK

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten yararlanmamış olanlar Faz 3'e başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 4/C maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir veya aylık alanlar (emekliler) ile İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden faydalananların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

Bu destek ödemeleri banka hesap numaraları verildiyse banka hesabını eğer yoksa PTT üzerinden veriliyor. Adaylar aşağıdaki link üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru İçin TIKLAYIN. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.