Ekmek Zamlarıyla Alakalı Olarak Fırıncılara Destek Verilecek!

Ticaret Bakanlığı tarafından ekmek fiyatlarına zam yapılmasına izin verilmeyen fırıncılara yönelik olarak yeni bir hamle yapıldı. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde.

EKONOMİ 08.11.2018, 17:38 Kerim Solak
Ekmek Zamlarıyla Alakalı Olarak Fırıncılara Destek Verilecek!

Ticaret Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmıştı ve ekmek fiyatlarına zam yapılmasına izin verilmeyeceği ifade edilmişti.

Bu kapsamda geçen hafta içerisinde market zincirlerine 1 liralık ekmeği fırıncıdan en az 85 kuruşa alma şartı getiren bakanlık şimdi de bakkallara ve büfe gibi küçük işletmelere de 80 kuruşun altına inmeme kuralı koyarken buna yönelik olarak fırıncıların korunacağı bildirildi.

Diğer yandan un fiyatlarında yaşanan hızlı artış ile beraber elektrik ve doğalgaza yapılan zamların ardından ekmek fiyatına zam isteyen fırıncıların zor durumdan çıkmaları için Ticaret Bakanlığı yeni bir uygulamayı hayata sokacak.

Söz konusu bazı düzenlemelerle destek olmaya çalışıldığı ifade edilirken bakanlık, 28 Eylül'de büyük mağazalar, zincir marketlerin "Alım güçlerini" kullanarak ekmeği fırınlardan çok ucuza almalarını önlemek için Perakende Yönetmeliği'ne bir hüküm eklediğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)