Ekmekte Fiyat Artışı Olacak Mı? Bakandan Çok Önemli Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ekmek fiyatları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Peki ekmek fiyatlarında artış olacak mı? Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 07.09.2018, 20:05
Ekmekte Fiyat Artışı Olacak Mı? Bakandan Çok Önemli Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Bekir Pakdemirli açıklamalarında son dönemde tartışmalara neden olan un fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

EKMEK FİYATLARI ARTACAK MI?

Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Pakdemirli basın toplantısındaki açıklamalarında ekmek fiyatlarının artmayacağını yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışının olmayacağını vurguladı.  

Bu konu hakkında Bakan Pakdemirli açıklamalarının devamında "Yanımda Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Günhan (Ulusoy) Bey de var. Dün kendisinin yaptığı açıklamalar oldu, 'Ben 95 liradan unun çuvalını satacağım, 5 milyon çuvala kadar bunu vereceğim.' dedi. Buna karşın bugün hala bakıyorum spekülasyonlar bitmiş değil." ifadelerine yer vererek BİM, A101, Migros, Carrefour, Metro marketleriyle görüştüğünü belirterek bu marketlerin milli duruş sergilediklerini ifade etti.

Ayrıca Bakan Pakdemirli açıklamalarının devamında "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak ne yaptık? Bakanlığımızca destek olarak TMO 9 Ağustos'tan itibaren buğdayın tonunu bin 100 liradan satmaya başladı ve ekstra stok için de hazırlığımız var. Geçici çözüm olarak da buğday ihracatını sınırlandırdık." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)