Ekonomi haberleri son dakika! Herşeye zam gelecek açıklaması!

Türkiye'de ekonomi haberleri son dakika olarak, muhalefet partilerinden ve sendikalardan peş peşe açıklamalar geliyor. 30 Nisan 2019 Fox Ana haberde verilen bilgilere göre son 5 yılda 545 bin esnafın kepenk kapattığı yönünde haberler gelirken bugün cep telefonlarından alınan ÖTV vergisinin yüzde 50 ye çıkması büyük tepkilere yol açtı. Ekonomi gelişmlerini değerlendiren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, herşeye zam gelecek yönünde açıklamalarda bulundu. Yokuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda "Hükümet yakın bir gelecekte iğneden ipliğe zam yapacak. Başka bir seçeneği de yok" dedi.

EKONOMİ 01.05.2019, 21:41
Ekonomi haberleri son dakika! Herşeye zam gelecek açıklaması!

Türkiye neredeyse hergün benzin ve motorine yapılan zam haberlerine alışmadan, inneden ipliğe herşeye zam geleceği yönünde farklı haberler geliyor. 

Son olarak Ankara ve İzmir'de yapılan ekmek zammı sonrası bugün Bursa'da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Sonrasında cep telefonlarından alınan ötv'nin yüzde 50'ye çıktığı haberleri geldi. 

Ekonomi son dakika haberlerini değerlendiren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, hükümetin inneden ipliğe herşeye zam yapacağını iddia etti. 

Son dakika ekonomi gündemini değerlendiren Yokuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Hükümet yakın bir gelecekte iğneden ipliğe zam yapacak. Başka bir seçeneği de yok" ifadelerini kullandı. 

Cep telefonlarının özel tüketim vergisine değinen Yokuş, “Cep telefonlarının özel tüketim vergisi yüzde 20 ‘den fazla ( ÖTV) artırıldı . Hükümet yakın bir gelecekte iğneden ipliğe zam yapacak. Başka bir seçeneği de yok. Ekonomi tepe taklak gidiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)