Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) Toplantısı Kararları Açıklanıyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı kararları Perşembe günü Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacak. Asgari ücret, taşerona kadro konularının netleşmesi için gözler EKK kararlarında...

EKONOMİ 08.12.2016, 08:38 01.02.2019, 18:32
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) Toplantısı Kararları Açıklanıyor

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, geçtiğimiz Pazartesi günü, Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı kararlarının perşembe günü Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacağını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım, ekonomiye ilişkin alınan tedbirleri açıklayacak.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, bugün saat 15.00'te Çankaya Köşkü'nde düzenleyeceği basın toplantısında, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda alınan kararları paylaşacak.

Başbakan Yıldırım başkanlığında, 2 Aralık Cuma günü yapılan ve yaklaşık 5 saat süren Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve iş gücü piyasasına yönelik alınması gereken tedbirler kararlaştırılmıştı. 


Gözler Binali Yıldırım'da !

Veysi Kaynak: "Ekonomi Koordinasyon Kurulunun neticelerini perşembe günü Sayın Başbakanımız Türkiye ve dünya kamuoyuna açıklayacak. Kararlar alındı ama bu kararlar hemen açıklanmadı. Neden Mali ve Hazine bürokrasisinin teknik düzenlemeler gerektiren, sermaye piyasalarının, BDDK'nın bir kısım konuları var. Onlar dün ve bugün çalışıldı." açıklamasını yaptı.

Ekonomi Koordinasyon Kararları ile beraber asgari ücrete yapılacak zammın netleşmesi, taşeron ve taşerona kadro meselesini netleşmesi bekleniyor.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararları açıklanınca ilk siz haberdar olun

Yorumlar (2)
taseron 3 yıl önce
kadro yoksa bende düşünüyorum oy vereyimmi vermeyyimmi size baglı
MERDA 3 yıl önce
DEVLET TAHUDU DEMEK DEVLET GARANTİSİ ALTINDAKİ HUKMUN VEYA VERİLEN SOZUN YERİNE GETİRİLMESİ DEMEKTİR.BASBAKAN HEMEN SECİMDEN SONRAKİ İLK 3 AY ICINDE TUM LISE VE USTU MEZUN TASERONLAR KADRO DEDİGİNE GORE 2014 KASIMINDAN SONRAKİ İLK 3 AY ICİNDE KADROMUZ BASLAMISTIR LISE VE USTU MEZUNLAR ZATEN ANAYASADAKİ ESİTLİK İLKESİNE GORE KADROLU MEMUR HUKMUNDEDİR VE BU ZAMANA KADAR VERİLMEYEN TUM HAKLAR ALACAK TESKİL VE HUKUM ALTINDA OLDUGUNDAN VERİLMESİ DEVLETİN DEVLETCİLİK İLKESİNCE MECBURİDİR .VERİLMEMESİ DURUMUNDA ANAYASADAKİ DEVLETCİLİK İLKESİNİN İHLALİNE GİRMEKTEDİRKİ 3 KASIM 2015 SECİMİNDEN İTİBAREN SONRAKİ 3 AY İTİBARIYLA VERİLMEYEN HAKLAR DEVLETCİLİK İLKESİNİN İHLALINDEN SUCA TESKIL EDER.ANAYASA DEVLETCILIK IHLALİ SUCU OLDUGUNDAN ANAYASA MAHKEMESİNCE KARA BAGLANIR ESITLIK HAKKI VE VERILEN SOZ TAHUDU GEREGI DEVLETCILIK IHLALI SUCUNCA HUKUMETE GEREKLİ CEZAİ İSLEM BASLATILIR.