Ekonomide Önemli Adım: Bayramdan Sonra OVP Geliyor

Kurban Bayramı bitiminde ekonomide önemli adımlar atılacak. Bu bağlamda ilk olarak piyasaların beklediği Orta Vadeli Program uygulamaya alınacak. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 24.08.2018, 08:45 24.08.2018, 09:03
Ekonomide Önemli Adım: Bayramdan Sonra OVP Geliyor

Bayram tatili sonrasında ekonomide önemli adımlar atılacak. İlk sırada piyasanın da merakla beklediği Orta Vadeli Program (OVP) geliyor.

BAKAN ÇEŞİTLİ İPUÇLARI VERMİŞTİ

Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir açıklama yapmış ve OVP hakkında çeşitli ipuçları vermiş ve tasarrufun devam edeceğini, bütçe açığının yüzde 1.5 ile sınırlandırılacağını vurgulamıştı.

Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in aktardıklarına göre uzun bir bayram tatilinin ardından ekonomiyi yoğun bir gündem bekliyor. Buna göre ekonomi hakkındaki ilk adım Orta Vadeli Program olacak.

5 YILLIK KALKINMA PLANI

OVP'den sonra 2019 yılı bütçesi ve 5 yıllık Kalkınma Planı mesaisi başlayacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir süre önce, 2019 yılına ilişkin bazı büyüklükleri paylaşmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak daha önceki açıklamalarında gelecek yıl için büyümenin yüzde 3-4 aralığında olmasını beklediklerini ifade etmişti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)