Elektrik Faturası Ödeyenler Dikkat! Mağdur Olabilirsiniz

CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin'den elektrik faturası ödemeleri hakkında yeni bir açıklama geldi. Tekin yaptığı açıklamasında, (BDDK) izni olmadığı halde yetkisiz olarak elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası tahsil eden ödeme noktalarının vatandaşları mağdur ettiğini söyledi.

EKONOMİ 16.07.2019, 23:01
Elektrik Faturası Ödeyenler Dikkat! Mağdur Olabilirsiniz

Elektrik abonelerini korsan noktalara dikkat edilmesi hakkında uyarıda bulunan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin tüketicilerin bu konuda dikkatli olmalarını istedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan (BDKK) izin almayan ve izni olmayan elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası tahsil eden ödeme noktalarına yönelik uyarıda bulıundu.

CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin açıklamasında;

"Tüketiciler, elektrik faturalarını yatırdıkları noktaların tahsilat yetkisi olup olmadığını mutlaka kontrol etmeli.

Korsan olarak ifade edilen bu yerler vatandaşın parasını alıp ortadan kaybolabiliyor.

Tüketiciler yetkisi olmayan bu yerlerde ödeme yaptıkları zaman 2-3 lira gibi işlem ücreti adı altında fazladan para veriyorlar.

Daha da önemlisi, yaptıkları ödemelerin şirkete ulaşmaması nedeniyle elektrik borçları da kapanmıyor" dedi.

Korsan tahsilatçıların vatandaşların parasını aldığını ifade etti ve;

"Korsan ödeme noktasına fatura bedelini yatıran vatandaş, elektrik faturasını ödediğini sanırken, bir masa bir sandalye olarak ifade edilen bu kurumlar tüketicilerin fatura bedellerini toplayıp ortadan kayboluyor.

Vatandaş faturasını ödediğini düşünürken borç ödenmediği için faiz işliyor ve tüketici durumdan haberdar olmazsa borcundan dolayı elektriği kesiliyor." dedi.

Yorumlar (0)