Emekli Maaşları Ocak Ayında Ne Kadar Zamlanacak?

Milyonlarca emekli tarafından merakla beklenen Ocak ayı zam rakamlarının ne kadar olacağı araştırılmaya devam ediyor. Ağustos ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber emekli maaşlarına yapılacak zamlar biraz daha belirginleşti. Peki 2019 Ocak ayında ne kadar zam yapılacak? İşte merak edilenler...

Emekli Maaşları Ocak Ayında Ne Kadar Zamlanacak?

Yaklaşık 12. 3 milyon emeklinin maaşları 2019 yılının Ocak ayında zamlanacak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyon rakamlarından sonra Ocak ayında yapılacak olan zamlarda az, çok belirgin olmaya başladı.

Zam oranlarında enflasyon büyük rol oynuyor.

2018 yılının ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon SSK ve Bağ- Kur emeklilerin Ocak zammı memur emeklilerininde farklardan yararlanıp, yararlanmayacaklarını göstermiş olacak.

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerine göre; Ağustos'ta Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 2.3 artış yaşadı.

Temmuz- Ağustos enflasyonu böylece yüzde 2.86 seviyesine çıktı.

Buna 4 ayın enflasyon verisi daha eklenmiş olacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı belli olacak. Memurların ve memur emeklilerinin de enflasyon farkı alabilmesi için 2018'in ikinci yarısında enflasyonun yüzde 3.5'i aşması gerekiyor.

2 aylık enflasyonun yüzde 2.86 çıkmasıyla, memurlara ve memur emeklilerine fark çıkacağına kesin gözüyle bakılmaya başlanmış durumda.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
OSMAN KAYA
OSMAN KAYA - 8 ay Önce

Asgari ücret emekliyi geçmemeli