Emekli Maaşlarında Ocak Ayında 95 ile 530 TL Arasında Artacak

Enflasyon verilerinin ardından Ocak ayında yapılacak olan maaş zamları hakkında tartışmalar başladı. Bu konu kapsamında Ocak ayında emekli maaşlarına 95 ile 530 TL arasında zammın yapılacağı ifade ediliyor.

Emekli Maaşlarında Ocak Ayında 95 ile 530 TL Arasında Artacak

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verilerinin ardından tahminlere göre emekli maaşlarına Ocak ayında 95 ile 530 TL arasında zam yapılacak.

ENFLASYON YÜZED 9,34 SEVİYESİNDE GERÇEKLEŞTİ

Emeklilerin Ocak ayında alacakları zam oranı yavaş yavaş netleşiyor. 2018'in ikinci yarısında gerçekleşecek enflasyon oranında zam alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ocak artışının ipuçları geliyor.

Konu ile iligli olarak Temmuz ve Eylül ayı arasındaki enflasyon yüzde 9.34 olarak gerçekleşti, geriye 3 veri daha kaldı. Bu kapsamda şu ana kadar gerçekleşen enflasyon verilerine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 9.34 zam oranı oluşmuş durumda.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 1116 TL OLACAK

Emekli maaşlarında 95 ile 456 TL arasında artış artış meydana gelecek.  Bilindiği gibi en düşük emekli maaşı 1021 TL seviyesindedir. Bu zamların ardından en düşük emekli maaşı 1116 TL'ye çıkacak. En yüksek emekli maaşı ise 4 bin 892 TL'den 5 bin 349 TL'ye çıkacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:59
YORUM EKLE