banner731

Emekliler için Üzücü Haber Ödemeler Beklenenin Altında Olacak!

Emekli vatandaşların gözü kulağı promosyon ödemeleri için verilecek tarihte... Emekli promosyon ödemeleri sene başından günümüze kadar çok fazla gündeme geldi. Ne zaman ödenecek? miktarı ne kadar olacak? neye göre hesaplanacak? bu sorular hep gündeme geldi , lakin net bir açıklama hiç yapılmadı.

EKONOMİ 03.11.2016, 11:27 03.11.2016, 11:31
Emekliler için Üzücü Haber Ödemeler Beklenenin Altında Olacak!

 Emekli Vatandaşları Üzecek Haber! Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu Milliyet gazetesini ziyaretinde ve Anadolu Ajansı Editör masası programında emeklilere promosyon ödemesi konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, emekli promosyon ödemelerinn 400 TL civarında olacağını bildirirken, ufak tefek düzenlemelerin yapılabileceğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emeklilere promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağına ilişkin kendisine yöneltilen sorulara 'yıl sonuna doğru' minvalinde açıklamalar yaptı.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu : " Emekli promosyon ödemeleri için belirli bir noktaya geldik, Başbakanımız bir basamak daha bu çalışmaları yukarıya taşıyarak emeklilerimize kısıtlı da olsa daha iyi bir koşul oluşturabilir. Önümüzdeki günlerde Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım bankalar ile görüşerek bu işi biraz daha zorlayarak miktarı yukarıya çekmeye çalışacak. Emekli promosyon ödemeleri için 900 liralık miktarlardan söz edenler oldu, bu rakamlr doğru değil. Kamuoyuna yansıyan bu rakamların bankalarca karşılığı ne yazık ki bulunmuyor" dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)