Emekliler ve Memurlar Enflasyon Zammı Alacaklar Mı ?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2016 yılı ve Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bu durumda emekliler ve memurlar enflasyon zammı alacaklar mı? İşte detaylar...

EKONOMİ 03.01.2017, 10:19 03.01.2017, 10:31
Emekliler ve Memurlar Enflasyon Zammı Alacaklar Mı ?
 Bilindiği gibi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılı enflasyon rakamlarını açıkladı. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre emeklilerin ve memurların enflasyon zammı alıp almayacağı belli oldu. 

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan promosyon müjdesinden sonra gözler emekli maaşlarına yapılacak olan zamma çevrildi. 2016 yılının ikinci dönemindeki enflasyon oranına göre yapılacak zam TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklaması ile belli oldu.  

Memurlar ve memur emeklileri ise 2016'nın ikinci yarısında enflasyon yüzde 5'i aşmışsa enflasyon farkı alacak. Emekliler, zammı bu ay içinde yatacak maaşlarında görecekler.

MEMUR EMEKLİLERİNE DE ZAM

Memur emeklilerinin maaşı da bu ay zamsız yatmış oldu. Ancak onlar da zam farklarını önümüzdeki ay görecek. Merkez Bankası'nın 2016'nın ikinci döneminin enflasyonunu yüzde 3.73 olarak tahmin ediyor.

Memurlar, Emekliler ve Memur Emeklileri Enflasyon Zammı Alacaklar Mı ? 

TÜİK 2016 yılı enflasyon verilerine göre 6 aylık enflasyon yüzde 4,94 oldu. Bu bağlamda emekliler ve memurlar enflasyon zammı alabilecekler mi? Yukarıda da belirttiğimiz üzere son 6 aydaki enflasyon yüzde 5'i aşmışsa emekliler ve memurlar enflasyon zammı alabilecekler. Açıklanan verilere göre son 6 aydaki enflasyon yüzde 4,94 olarak belirtildi. Bu bağlamda emekliler, memurlar ve memur emeklileri enflasyon zammı alamayacaklar. 

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (3)
KASIM AKYUZ 3 yıl önce
MEMUR EMEKLİLERİNE DE ZAM DİYORSUNUZ SONRA ZAM YOK DİYORSUNUZ TÜRKÇE Mİ BİLMİYORSUNUZ? İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNAMAYIN LÜTFEN.
needek akmed 3 yıl önce
ayarlamışlar ki; % 5 değil de % 4.94 bak bak bak..
Salih Demir 3 yıl önce
KPSS TERCIH SONUCLARI NE ZAMAN ACIKLANACAK