Emeklilerden Sağlık Hizmetlerine Katılım Payı Alınmaması Hakkında Kanun Teklifi Verildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına emekliler ve hak sahiplerinden sağlık hizmetlerine katılım payı alınmamasına ilişkin bir kanun teklifi verildi.

EKONOMİ 14.02.2017, 11:38
Emeklilerden Sağlık Hizmetlerine Katılım Payı Alınmaması Hakkında Kanun Teklifi Verildi

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir soru kanun teklifi verildi. Verilen kanun teklifinde emekliler ve hak sahiplerinden sağlık hizmetlerine katılım payı alınmaması amaçlandığı ifade edildi.

TEKLİFİN DETAYLARI

CHP Niğde Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu kanun teklifinde "31 Mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik yapılmasına dair teklifim gerekçesi ile birlikte ektedir. Gereğini saygılarımla arz ederim." ifadelerine yer verdi. 

CHP Niğde Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu tarafından verilen kanun teklifinde gerekçe belirtilmiştir. Söz konusu kanun teklifinin gerekçesi şöyle;

KANUN TEKLİFİ

MADDE 1 - 31 Mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 69. maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki  bent eklenmiştir. 

"h) Emekliler veya hak sahiplerine sağlanacak sağlık hizmetleri."

MADDE 2 - Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER

Yorumlar (0)