Emeklilere Müjde ! 355 Lira İntibak Zammı Geliyor

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren zam haberi, Anayasa Mahkemesi'nin alacağı karar doğrultusunda belli olacak. Peki alınacak bu karar bütün emeklileri ilgilendiriyor mu?

Emeklilere Müjde ! 355 Lira İntibak Zammı Geliyor

Milyonlarca emekli Anayasa Mahkemesi'nden çıkacak intibak kararını bekliyor.

Ocak ayında zam alacak olan emekliler artı olarak Anayasa Mahkemesi'nin açıklamasıyla intibak zammı da alacabilecek.

2000 ve Sonrası 'Evet' Kararını Bekliyor

Emekli vatandaşlardan 2000 yılı ve sonrası emekli olanlar, Anayasa Mahkemesi'nin açıklamalarından sonra intibak zammını alabilecekler.

Anayasa Mahkemesi 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar için intibak zammına ‘’evet’’ kararı alırsa, emeklilerin maaşında 355 TL'ye varan zam maaşlarına yansıtılacak.

Karar Bekleme Aşamasında !

Türkiye Emekliler Derneği üyesi İbrahim Avcı emeklilere intibak zammı verilmesini masaya taşıdı.

Anayasa Mahkemesi İbrahim Avcı'nın bu teklifini gelecek günlerde masaya yatırmayı planlıyor. Karara bağlanacak sonuç hem Avcı hem de 2000 ve sonrası emekli olan milyonlarca vatandaş tarafından dört gözle bekleniyor.

Anayasa Mahkemesi, 2000 yılı öncesine ilişkin intibak düzenlemesinin yürürlük maddesinin iptali için karar verirse, emeklilere intibak zammı kapısı açılmış olacak. İntibak artışı için ayrı ayrı dava açmaya gerek kalmayacak. İntibak, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkese vuracak. İlk intibakta 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lıya 50 ile 355 lira arasında artışlar yaşanmıştı. Yeni intibakta da rakamlar bu seviyede görülecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülay doğan
gülay doğan - 2 yıl Önce

şu mahkeme ne zaman gününüde yazsanız bir senedir aynı haberi okuyorum bir türlü şu anayasa mahkemesinin günü gelmedi..bilen varsa yazsın bi zahmet...

mustafa yıldız
mustafa yıldız - 2 yıl Önce

elime gçmeden inanmam.

ali kaya
ali kaya - 2 yıl Önce

sgk emeklisi 2000 yili intibaki beklemeden yoruldu 2017 bitmeden biran once sonuclansin oyalanmakta yorulduk icraati biran once gormek istiyoruz

nazmi naz
nazmi naz - 2 yıl Önce

sgk emeklisi intibaki 4 gozle beklemekten yoruldu biran once net birbigilendirilmeli sgk emeklisi is mahkemesi sgk ka emeklisini intibaki sonuclandirmali