Emeklilere Promosyon ve Esnaf Fonu Hakkında Başbakan'ın Açıklamaları Bekleniyor

Emeklilere verilecek banka promosyonu miktarı ve esnaf'da kurulacak olan Esnaf Fonunun içeriğini öğrenmek için vatandaşlar Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacak açıklamaya odaklandı.

EKONOMİ 23.12.2016, 13:45 23.12.2016, 13:54
Emeklilere Promosyon ve Esnaf Fonu Hakkında Başbakan'ın Açıklamaları Bekleniyor
Milyonlarca emekli ve esnaf, ilgili bakanlıklarda alt yapıları tamamlanarak Başbakanlığa gönderilen banka promosyon ve Esnaf Fonu çalışmalarının sonucunu beklemeye başladı. Emekliler kendilerine verilecek banka promosyonu miktarını, esnaf da kurulacak Esnaf Fonu'nun içeriğini öğrenmek için Başbakan Binali Yıldırım'ın yapacağı açıklamalara odaklandı.

Emeklilerin talepleri arasında yıllardır ilk sıralarda bulunan banka promosyonu konusunda son aşamaya gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasında bir yıldır süren görüşmelerin tamamlanmasıyla pazarlıkta ulaşılan son rakamlar Başbakanlığa sunuldu.

Başbakan Yıldırım'ın, kamuoyunun beklentilerinin altında kalması nedeniyle sunulan rakamları tekrar gözden geçirip bankalarla görüştükten sonra rakamlara son hali verilerek yeni yıldan önce kamuoyuna açıklaması bekleniyor. 

Kamupersoneli.net - ANADOLU AJANSI (AA) 
Yorumlar (0)